Scoala Ioan Bob
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

bancuri despre ardeleni:P

4 participan?i

In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de Raducu Sam Apr 05, 2008 12:03 pm

Ion si Gheorghe se întorc acasa dupa calatoria la Bucuresti. Ajung la gara, se urca în trenul de Cluj, îsi gasesc doua locuri.
- Mai Ioane, cât face trenul pâna la Cluj?
- Mult, ma. Toata ziua.
- Si ce facem noi atâta timp?
- Pai, ce sa facem, vorbim.
- Si ce sa vorbim noi toata ziua, ma?
- Stiu eu? Hai sa spunem ghicitori.
Zis si facut.
- Ia zi, Gheo, ce e mic, negru si sta la mine in curte?
Trece un timp, ajunge trenul pe la Ploiesti.
- Auzi, Ioane, da' are blana?
- Are, ma.
Pe la Brasov Gheorghe întreaba din nou:
- Ioane, are si patru picioare?
- Are, ma.
Spre Sighisoara dialogul continua:
- Si îl tii în lant, ma?
- Da, îl tin în lant.
La Blaj:
- Nu-i asa ca e rau? Musca, nu?
- Musca, ma, daca nu te stie.
Ajunge trenul si la Teius.
- Ma, Ioane, n'o fi câinele?
- Ba ciinele'i, ma. Da' tu mare prost esti. Ce ti-a trebuit atâta timp ca sa ghicesti?
În gara la Apahida raspunde si Gheorghe, suparat:
- Auzi, ma? Prost esti tu. Eu stiam de la Bucuresti, da' daca spuneam de atunci, ce mai vorbeam noi atita
drum?



Ardeleanul, ajunge cu Dacia la o benzinarie. Neavind prea multi bani la el, il intreaba pe vinzator:
A: Cat costa litrul de benzina?
V: 10.000.
A: Dar o picatura de benzina cat costa?
V: Pai... cat sa coste? O picatura?! Nu costa nimic!
A: Atunci picurati-mi si mie 20 de litri in rezervor!


Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare. Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.
"Dragi sateni,pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vre-un fel - ba din contra - fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt : mici, verzi, au ochii bulbucati si mainile pana la pamant"
Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:
- Eu... Gheorghe... cosas... cosesc.
La care omuletul ii raspunde:
- Eu... Ion... padurar... ma cac...





- Ioane, vaca ta fumeaza?
- No, da cum sa fumeze vaca?
- Atunci, ma, ti-o luat foc grajdu'




Intorcandu-se de la coasa cu caruta plina, Vasile isi mana de zor calul.In faptul serii fiind isi biciuia bidiviul din ce in ce mai tare.
La un moment dat, satul de atata cotonogeala, calul se opreste in drum , se intoarce catre Vasile si, cu o privire plina de expresivitate, ii spune:
" Mai Vasile , da-o ma-n aia ma-sii de treaba! Dai in mine ca intr-o vita. Nu te gandesti ca sunt si eu din carne, ca simt fiecare lovitura si sufar enorm.Ce dracu'ma, Vasile!"
Auzindu-si calul vorbind, ingrozit, Vasile arunca haturile din maini si o rupse la fuga peste fanete livid la fata.Credinciosul lui caine ii urma indeaproape.
La un moment dat, obosit, Vasile se opri si se aseza pe o piatra.La scurt timp sosi si cainele care, gafaind, ii spuse:
" Ba Vasile , sa fiu al dracului , ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!"
Raducu
Raducu
V.I.P.
V.I.P.

masculin
Numarul mesajelor : 224
Varsta : 31
WARN :
bancuri despre ardeleni:P Left_bar_bleue25 / 10025 / 100bancuri despre ardeleni:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty Re: bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de Luai Dum Apr 06, 2008 11:26 pm

radule asta se numeste triplepost si se ia warn pt asta numa ca ai noroc ca adminu ii cam.....absent si nu prea sta pe forum sa te vada pe tine si pe ceilaltzi
Luai
Luai
Super Avansat
Super Avansat

masculin
Numarul mesajelor : 192
WARN :
bancuri despre ardeleni:P Left_bar_bleue0 / 1000 / 100bancuri despre ardeleni:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty Re: bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de calyN Lun Apr 07, 2008 1:09 pm

luai ...topicul este pentru bancuri.. poti pune ce bancuri vrei/cate bancuri vrei ... si in cate posturi vrei cat timp este legat de bancuri



Un ardelean iese cu capra pe cîmp și se întîlnește cu un oltean, care zice:
- Unde te duci cu boul ăsta?
- Ce bou, mă, nu vezi că-i capră?
- Da' nu cu tine vorbeam.
calyN
calyN
Super Avansat
Super Avansat

masculin
Numarul mesajelor : 231
Varsta : 30
WARN :
bancuri despre ardeleni:P Left_bar_bleue25 / 10025 / 100bancuri despre ardeleni:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/03/2008

http://www.battlegrounds.forumz.ro

Sus In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty Re: bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de Apopiku Lun Apr 07, 2008 1:23 pm

da luai. ai dreptate. de acuma incolo o sa avem un spatiu cu reclamatii si acolo o sa va puneti reclamatiile
Apopiku
Apopiku
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 240
Varsta : 30
WARN :
bancuri despre ardeleni:P Left_bar_bleue0 / 1000 / 100bancuri despre ardeleni:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 19/03/2008

https://scoalabob.forumgratuit.ro

Sus In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty Re: bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de Raducu Lun Apr 07, 2008 2:39 pm

alooo..scz da asta ii un topic ptr bancuri:P..........Ardelenii se hotarasc sa declare razboi Chinei. La un moment dat unul dintre ei ii atentioneaza pe ceilalti:
- Ba, da'-s milioane!
- Da' chiar, ba, unde-i ingropam?
Raducu
Raducu
V.I.P.
V.I.P.

masculin
Numarul mesajelor : 224
Varsta : 31
WARN :
bancuri despre ardeleni:P Left_bar_bleue25 / 10025 / 100bancuri despre ardeleni:P Right_bar_bleue

Data de inscriere : 26/03/2008

Sus In jos

bancuri despre ardeleni:P Empty Re: bancuri despre ardeleni:P

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum